V tem tednu smo na Lesarski šoli Maribor gostili  Ingrido Šimėnaitė in Lino Tamkevičiūtė, študentki iz Litve, ki sta prišli v Maribor preko mednarodnega projekta Erasmus z namenom opravljanja prakse v podjetju. Dvomesečno prakso bosta opravljali v Pokrajinskem muzeju Maribor, pod mentorstvom direktorice Mirjane Koren. Hkrati bosta spoznali tudi delovanje naše šole in nekatera bližnja podjetja:  v prihodnjih tednih se bosta poleg dela v Pokrajinskem muzeju vključili tudi v delo skupine študentov na naši šoli,  ter tako navezali tudi stike z našimi študenti.

Ingrida in Lina sta študentki 2. letnika v programu »Interier in oblikovanje pohištva«  na  Kauno  kolegija / University of Applied Sciences  iz Kaunasa.  Odločitev Ingride in Line, da bosta opravljali prakso prav v Sloveniji, je odraz že nekajletnega zglednega sodelovanja s Pokrajinskim muzejem Maribor in Univerzo iz Kaunasa, ter seveda odmevna lanskoletna Poletna šola, kjer smo gostili tudi študente iz Litve.

 

Erasmus 2015 Litva1